Osoby regularnie korzystające z kasyn internetowych są często podatne na uzależnienie od hazardu. System wykorzystuje tę słabość i dba o to, by klienci w szale hazardu wpłacali maksymalne kwoty. Jednak nie wszyscy gracze przegrywają, a niektórzy nawet osiągają imponujące wygrane. Powód jest dość prosty — potencjalny bankrut nie jest w stanie zatrzymać się w kasynie online na czas.

W grach online najciekawsze jest to, że gracz jest skupiony na procesie i nic go nie rozprasza. Czas leci, a lekkomyślność i hazard przeważają nad głosem rozsądku. Po starcie następuje gwałtowny spadek, po którym nie ma już pieniędzy nawet na najmniejsze zakłady.

Strategia behawioralna i środki ostrożności

Aby nie dać się ponieść niepohamowanej ekscytacji, potrzebna jest silna samokontrola i wewnętrzna dyscyplina. Jeśli nie wiesz, jak zatrzymać się w kasynie online w odpowiednim momencie, radzimy stosować się do poniższych zasad:

  1. Przede wszystkim musisz nauczyć się, jak w jakikolwiek sposób wyjść z gry. Jeśli Twoi przyjaciele również uprawiają hazard, uzgodnijcie, że będziecie to robić razem. Razem łatwiej będzie zapanować nad sobą i zrobić pauzę.
  2. Ustal limit środków na każdy dzień. Przelej ściśle określoną kwotę na swoje konto w grze i nie ulegaj chęci dołożenia trochę więcej. Można skonfigurować system codziennego przelewania określonych środków z karty. Wtedy nie będzie Cię kusiło, aby wypłacić więcej.
  3. Należy również ograniczyć wysokość wygranych. Gdy tylko zgromadzisz określoną liczbę punktów, powinieneś nagle opuścić grę. Nie wolno wchodzić do kasyna aż do następnego dnia, a żeby uniknąć pokus, lepiej całkowicie zrezygnować z Internetu.
  4. Nie zmieniaj codziennego trybu życia ze względu na swoje hobby. Nie odkładaj snu na później, myśląc, że jeszcze trochę i będziesz miał szczęście. W żadnym wypadku nie opuszczaj zajęć szkolnych ani pracy. To gwarantowany początek podróży na samo dno.
  5. Ogranicz czas spędzany w witrynie. Niech to będą dwie godziny dziennie po pracy. Po upływie tego czasu natychmiast opuść grę. Aby mieć pewność, że będziesz musiał oderwać się od komputera, ustaw alarm i zostaw go w innym pokoju.
  6. Nigdy nie próbuj odbijać się tego samego dnia. Czekają Cię kolejne porażki. Lepiej jest spróbować swoich sił następnego dnia, kiedy umysł «przetrawi» już trochę to, co się wydarzyło. Jeśli nie możesz oprzeć się pokusie, aby spróbować ponownie, zleć wypłatę, pozostawiając na koncie minimalną kwotę. Wypłać środki, gdy tylko konto gry zostanie wyzerowane.
  7. Każdy klient kasyna powinien być świadomy, że po wygranej może nastąpić wielokrotna przegrana. Jeśli złapiesz solidną kombinację, zrób sobie przerwę i ciesz się przyzwoitą wypłatą. Nie rzucaj się w wir pracy.

Jeśli czujesz, że pojawiło się poważne uzależnienie i nie możesz przestać grać w kasynie online, zastosuj środki ekstremalne. Odinstaluj oprogramowanie klienckie i wyczyść historię przeglądarki. Odzyskanie utraconych danych logowania zajmie trochę czasu. Pozwoli to zorientować się, co się dzieje, i ewentualnie zmienić hobby na mniej kosztowne.