Nie jest dla nikogo nowością, że hazardziści to ludzie raczej przesądni. Zwracają uwagę na wszelkiego rodzaju omeny, znaki, które pozwolą im wygrać dużą sumę lub przeciwnie — opuścić automat, na którym najprawdopodobniej stracą. Przyjrzyjmy się jednak mitom, które narosły wokół automatów do gry w kasynie i temu, czy warto zwracać na nie uwagę hazardzistom, którzy chcą zgarnąć wielką wygraną.

Mit numer jeden. Wysokość wygranych w kasynie po wpłaceniu pieniędzy

Ten mit nie ma żadnych podstaw. Kasyna online oferują swoim klientom niezliczoną ilość sposobów na wpłacanie pieniędzy. Często mogą być one nawet dostosowane do konkretnego kraju. Metody te mogą różnić się pod względem czasu uzupełniania i opłat, ale nie mają wpływu na przyszłe wygrane gracza.

Mit drugi. Kasyna przeprogramowują automaty do gry dla własnego zysku

Ten mit może działać tylko w «oskryptowanym» kasynie online lub w scamie (wszystkie takie kasyna są oszustami na naszej czarnej liście), ale nie dotyczy popularnych i nieskręconych automatów do gry z licencją. Normalne kasyna internetowe mają odpowiednie licencje na świadczenie usług w dziedzinie hazardu. Ponadto istnieją firmy, które regularnie przeprowadzają audyty oprogramowania dostawców kasyn internetowych (producentów oprogramowania do gier). Firmy te sprawdzają całe oprogramowanie kasyna i sposób jego działania.

Oprogramowanie dla kasyn online jest dostarczane przez różne firmy. Zazwyczaj oprogramowanie to, czyli automaty do gry, zapewnia procentowy zwrot i waha się on w granicach 94%-98%. Ta wartość procentowa zależy bezpośrednio od producenta. Żadne z licencjonowanych kasyn online nie ma dostępu do ustawień procentowych wypłat z automatów do gry, ponieważ wszystkie funkcje automatów do gry znajdują się na serwerach producenta, a nie na serwerach kasyna.

Mit trzeci. Automaty do gier mogą być badane

Wielu graczy wierzy, że obserwując dowolny automat do gry, można wykryć wzór, który daje wygraną lub duże wygrane. Nie jest to prawdą i jest to również uważane za mit. W automatach do gry wszystkie wyniki są całkowicie losowe i są podawane przez RNG (Random Number Generator). Nie myśl, że slot będzie dawał nagrody i gry bonusowe co 100 lub 300 obrotów. Wcale nie. RNG może przyznać rząd 2-3 gier z nagrodami lub gry z nagrodami w grze z nagrodami, a nie może przyznać ich, i 300, i 500 obrotów.

Mit czwarty. Szybki obrót lub siła naciśnięcia przycisku wpływa na wygraną.

Niektórzy gracze uważają, że mocne i szybkie wciśnięcie przycisku obrotu zwiększa szanse na wygraną. I znów jest to mit. Wyniki na automacie do gry zależą tylko od RNG i nie mogą być zmienione przez zewnętrzne wpływy na przyciski automatu lub sam automat.

Mit numer pięć. Slot, który od dłuższego czasu nie przynosił dobrych wygranych, trafi w dziesiątkę

Nie powinieneś wierzyć w ten mit, ponieważ wszystkie zwycięskie kombinacje w automacie są losowe i jeśli nie ma on przez długi czas dobrych wygranych, nie oznacza to, że wkrótce przyniesie dużą wygraną lub jackpota.

Mit szósty. Oczekuj, że trafisz jackpota na bębnach slotu, a trafisz jackpota.

To jeszcze jeden mit. Symbole na automatach do gry zależą od systemu RNG, a wygenerowanie jednego lub więcej z tych symboli nie oznacza, że jackpot zostanie wygrany. Każdy kolejny obrót nie zależy od poprzedniego.

Mit siódmy. Granie na wielu automatach pozwoli Ci wygrać jackpota

Nie zakładaj, że grając na dwóch lub więcej automatach w tym samym czasie, na jednym z nich trafisz jackpota. Wszystkie wyniki są całkowicie losowe i możesz wygrać jackpota, stawiając jeden zakład na jednym automacie, lub zagrać na dziesięciu automatach jednocześnie i nie zdobyć go.

Mit numer osiem. Po dużej wygranej nie należy czekać na kolejną wygraną i trzeba zmienić automat.

To znów jest błędne przekonanie. Jak już wspomniano, zwycięskie kombinacje są bezpośrednio zależne od RNG. Mogą one wypadać kilka razy z rzędu lub nie wypadać przez dłuższy czas. To samo dotyczy gier z nagrodami. Możesz złapać jedną grę w drugiej, albo nie dostać żadnej, nawet po 30-400 obrotach bębnami na slocie.

Mit dziewiąty. Istnieją strategie wygrywania dla różnych automatów, musisz tylko znaleźć właściwą.

To kolejny mit. Znalezienie strategii dla automatów do gry jest prawie niemożliwe, ponieważ RNG podaje losowe wyniki. Strategie mogą sprawdzić się w pokerze, blackjacku, ale nie w automatach do gry. Teoretycznie wyniki można obliczyć, ale wymagałoby to dużo czasu, dużej ilości danych statystycznych (nawet kilka tysięcy obrotów najprawdopodobniej nie wystarczy) i wiedzy programisty, a dla przeciętnego gracza jest to nierealne.

Nie ufaj mitom na temat automatów do gry. Możesz w nie grać i polegać tylko na swoim szczęściu, a jeśli ono się do Ciebie uśmiechnie, naprawdę staniesz się posiadaczem niewyobrażalnego bogactwa dzięki wygranej w progresywnego jackpota.